Aká je vaša „práca snov“ a prečo je to dôležité vedieť?

Autor: Eva Šnircová | 16.10.2018 o 10:51 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  328x

„Keby som v osemnástich mala dnešné skúsenosti – rozhodla by som sa inak!“ Poznáte túto vetu? Je náročné rozhodnúť sa v osemnástich alebo aj v dvadsiatichtroch, čo je to, čo naozaj chcem robiť a aký život chcem žiť.

Sme ovplyvnení rodinou, prostredím, kde žijeme, informáciami, ktoré dostávame a tomu zodpovedajú rozhodnutia pre naše budúce povolanie. 

Pokiaľ sa pristihnete pri tom, ako hovoríte, či už nahlas alebo len tak pre seba, že „keby som bola vtedy urobila.....tak by som dnes mala/bola/robila“ a pod. nastal čas zastaviť sa a zistiť, aká je vaša „práca snov“, ktorú by ste chceli mať, aby ste sa cítili naplnená a šťastná. Odkladáte to lebo vás tlačí hypotéka, deti, partner, šikovnejší kolegovia, zlá vláda, nespravodlivý daňový systém a ďalšie vykonštruované prekážky? Je to v poriadku. Hovorí z vás zodpovednosť alebo možno len strach z neznámeho a neochota opustiť komfortnú zónu.

„Dream job“ alebo „práca snov“ je výraz pre prácu, o ktorej snívate. Práca, na ktorú máte predpoklady, bavila by vás, robili by ste ju s radosťou, vedeli by ste sa plne realizovať. Čas, ktorý by ste jej venovali by ubehol ako nič a boli by ste ochotní robiť nadčasy bez hundrania a frustrácie. Prichádzali by ste s inováciami a úlohy by ste plnili nad rámec zadania lebo by to bolo potešenie. Ocenením by bolo vlastné uspokojenie a pochvala okolia. Zarobené peniaze z takto vykonanej práce by nebol iba zárobok na pokrytie nevyhnutných nákladov, ale odmena za plnohodnotne strávený čas. Vyšší level „práce snov“ by mohla byť vlastná firma alebo vlastné podnikanie, kde by ste si okrem úloh a času mohli regulovať aj výšku svojho zárobku. Rozhodovať s kým budete spolupracovať a aké tovary alebo služby budete prinášať na trh. Koľko hodín budete venovať práci a koľko svojmu voľnému času. Skrátka je to úžasná predstava stráviť tretinu svojho života tak, že pozitívne ovplyvní vaše ďalšie dve tretiny života.

Zdá sa vám to nemožné? Všetko, čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť, dokáže človek zrealizovať!

Spôsobov je niekoľko. Opatrní ľudia alebo skeptici nikdy do štádia rozhodnutia nedospejú a zostanú naveky v slučke nespokojnosti a sade prekážok, ktoré majú jasne zadefinované. Notorickí sťažovatelia budú zaplavovať svoje okolie vlastnými frustráciami a v roli obete ťažiť zo systému alebo ľútosti. Sú takí, ktorí používajú metódu pokus a omyl a dúfajú, že tentokrát to vyjde. Analytické typy, potrebujú dostatok informácií, aby spravili rozhodnutie. Sú ľudia, ktorí to dokážu sami jednoduchým rozhodnutím. Existuje tiež skupina ľudí, ktorí vedia, čo je ich práca snov, ale pre uskutočnenie rozhodnutia potrebuje niekoho pomoc. Táto pomoc môže mať rôzne formy, stačí si vybrať.

Ako to cítite vy a čo by vám pomohlo, aby ste sny skúsili dostať do reality? Prvým krokom je zastaviť sa a dovoliť si premýšľať o svojej „práci snov“. Dvere sa vám otvoria a do cesty vám prídu ľudia a situácie, ktoré vás tam dovedú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Hygienici spresnili podmienky pre terasy v reštauráciách

Potrebujeme zmenu prístupu, vyzvala prezidentka politikov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čo nám hovorí Matovič? Máme sa obávať?

Premiér dnes sľúbil zmenu komunikácie.


Už ste čítali?